- Синевирська рада: законодавство - https://www.zakon.rada.synevyr.org.ua -

Рішення ради від 05.06.2019 № 4

Р І Ш Е Н Н Я

 від 05 червня 2019 року № 4

Синевир

Про звернення депутатів Синевирської сільської ради
до Закарпатської обласної ради та обласної державної адміністрації
щодо розробки та розгляду проекту Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області

 

Беручи до уваги розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області у частині пропозиції міністерства щодо входження сіл Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради до складу Колочавської об’єднаної територіальної громади із центром у с. Колочава, враховуючи думку громадськості з цього приводу, з метою захисту інтересів Синевирської територіальної громади відповідно до статті 2 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Синевирська сільська рада  вирішила:

 

1. Звернутися до Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації із Зверненням щодо розробки та розгляду проекту Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області, що додається.

2. Повідомити про прийняте рішення Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування та депутатів Закарпатської обласної ради, котрі представляють інтереси синевирців по територіальному виборчому окрузі № 19.

3. Оприлюднити вказане рішення на офіційному сайті Синевирської сільської ради (rada.synevyr.org.ua).

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Синевирського сільського голову М. Куруца.

 

Синевирський сільський голова                                                          М. Куруц

 

 

 

Додаток 1
до рішення Синевирської сільської ради
від 05.06.2019 № 4

 

ЗВЕРНЕННЯ
щодо розробки та розгляду
проекту Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області

 

Від імені Синевирської територіальної громади та від себе особисто засвідчуємо вам свою повагу та у зв’язку з інформацією про розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області просимо перед його поданням на розгляд та подальшим схваленням обласною радою врахувати думку синевирців щодо вказаного проекту.

Як вбачається, запропонований проект передбачає створення в Міжгірському районі трьох об’єднаних громад – Міжгірської, Пилипецької та Колочавської.

До останньої з адміністративним центром у с. Колочава урядовці пропонують включити усі села Тереблянської долини в межах Національного природного парку “Синевир”, серед яких село Синевир та село Заверхня Кичера, інтереси мешканців яких ми представляємо.

Проте на відміну від двох попередніх редакцій проекту Перспективного плану, які розроблялися Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядування та пройшли громадське обговорення, цей проект має суттєві недоліки, у зв’язку з чим викликає у нас численні зауваження.

Як відомо, спочатку, начебто, передбачалося створення в Міжгірському районі трьох об’єднаних громад – Міжгірської, Пилипецької та Синевирської (з адміністративним центром у с. Синевир). У межах Міжгірського району цей проект майже нічим не відрізнявся від запропонованого на сьогодні проекту Мінреґіону, за виключенням найменування останньої громади та розташування адміністративного центру Синевирської об’єднаної громади у с. Синевир.

Такий формат добровільного об’єднання територіальних громад чотири роки тому, 26.06.2015, був підтриманий депутатами Синевирської сільської ради 6-го скликання. Тоді Синевирською сільською радою було прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад сіл Синевирська Поляна, Береги, Загорб, Свобода СиневирськоПолянської сільської ради, сіл Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради, сіл Негровець, Косів Верх Негровецької сільської ради, сіл Колочава, Горб, Мерешор Колочавської сільської ради у Синевирську територіальну громаду з центром у селі Синевир.

Однак, враховуючи, суспільно‑політичну ситуацію, що склалася навколо добровільного об’єднання громад на Закарпатті, вказану пропозицію суміжні громади через певні побоювання не розглянули.

У свою чергу, друга редакція проекту Перспективного плану передбачала створення в Міжгірському районі п’яти об’єднаних громад – Міжгірської, Пилипецької, Майданської, Синевирської та Колочавської.

На цей раз, за задумами розробників, Тереблянська долина була представлена Синевирською та Колочавською об’єднанами громадами. До Синевирської об’єднаної громади, крім Синевира та Заверхньої Кичери, входили ще й населені пункти Синевирсько-Полянської сільської ради ‑ Синевирська Поляна, Береги, Загорб і Свобода. Колочавська об’єднана громада існувала окремо.

Проти такого формату об’єднання у нас заперечень теж не має.

Втім, запропонована Мінреґіоном редакція проекту з обєднанням усіх населених пунктів Тереблянської долини в межах Національного природного парку “Синевир” у Колочавську обєднану громаду та розташування адміністративного центру вказаної громади у с. Колочава нас не влаштовує.

Такий підхід урядовців до розробки та планування території об’єднаних громад в межах Національного природного парку “Синевир” не відповідає “Методиці формування спроможних територіальних громад”, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 214, та найголовніше, не враховує безпосередню думку мешканців цих населених пунктів.

Зокрема, розробники не врахували географічний фактор, відповідно до якого адміністративний центр спроможної територіальної громади має бути розташований якнайближче до географічного центру території спроможної територіальної громади та мати найбільш розвинуту інфраструктуру.

За цим критерієм, першою і беззаперечною перевагою утворення адміністративного центру територіальної громади в с. Синевир є його географічне розташування, а саме відстань з твердим асфальтовим покриттям до найближчих суміжних сіл: Заверхня Кичера – 13 км; Негровець – 5 км; Горб – 11 км; Колочава – 13 км; Синевирська Поляна – 13,5; Береги – 4,5 км; Свобода – 21,3 км; Мерешор – 15 км; Косів Верх – 8 км; Загорб – 15,7 км.

Таке розташування адміністративного центру дозволить створити сприятливі умови доступу громадян до адміністративних та інших послуг, що надаватимуться у центрі громади, а час прибуття швидкої медичної допомоги, пожежної служби та поліції становитиме від 5 до 25 хвилин, враховуючи капітальний ремонт центральної дороги, проведений восени минулого року підрядною турецькою організацією “ONUR”.

Позаяк, урядовцями не враховано, що Синевир має достатньо розвинуту соціальну і транспортну інфраструктуру, та може самостійно забезпечити належний рівень надання відповідних послуг.

Так, муніципалітет Синевира розміщений у відремонтованій триповерховій будівлі, яка дозволяє використати вільні приміщення під потреби розміщення адміністрації об’єднаної територіальної громади, центру надання адміністративних послуг.

У Синевирі знаходиться провідна природоохоронна науково-дослідна установа ‑ Національний природний парк “Синевир” та підпорядковані йому Синевирське, Остріцьке, Чорноріцьке лісництва.

Вже понад п’ять років у Синевирі успішно функціонує Державний пожежний рятувальний пост (ДПРП) с. Синевир, який здійснює бойове чергування на території населених пунктів Тереблянської долини, та має на озброєнні три пожежні машини, одна з яких найпотужніша в області ‑ потужна та сучасна АЦ-40 (43118) – 269, передана місцевим вогнеборцям у користування Національним природним парком “Синевир”.

Серед медичних установ у Синевирі працює амбулаторія загальної практики сімейної медицини, що розрахована на 120 відвідувань у зміну та денний стаціонар на 10 ліжок.

Також у селі діють стоматологічний кабінет й аптечні кіоски.

За наявності бюджетного фінансування мережу медичних закладів можна розширити за рахунок недобудованих на території Синевира будівель дільничної лікарні та фельдшерсько–акушерського пункту.

Завдяки співпраці Синевирської сільської ради та ГУНП України у Закарпатській області у червні 2019 року у Синевирі заплановано закінчення облаштування єдиної на Тереблянську долину поліційської станції, де цілодобово чергуватиме дільничний офіцер поліції та група реагування патрульної поліції.

Систему закладів освіти у Синевирі складають Синевирська ЗОШ І‑ІІІ ступенів, де навчається понад 600 учнів, а також 4 (чотири) початкових школи.

Крім того, у селі працює Синевирський дошкільний навчальний заклад № 1, що розрахований на 2 групи, загальною кількістю 50 дітей. У комунальній власності перебувають ще два дитячі садочки, які на сьогоднішній день потребують негайного ремонту та через це не функціонують.

Культурні потреби населення задовольняє сільська бібліотека та Палац культури із залою на 400 місць, на базі якого функціонує Синевирська філія Міжгірської дитячої музичної школи, яку відвідують діти як із Синевира, так і Синевирської Поляни, Негрівця та Колочави.

Послуги приймання платежів і поштового зв’язку у Синевирі надає відділення УДППЗ “Укрпошта” та з 2018 року відділення ТОВ “Нова Пошта”.

У селі успішно працюють хлібопекарня, понад 30 магазинів та понад 10 кафе, 3 готельноресторанні комплекси, 2 перукарні.

Потреби автомобілістів задовольняє АЗС малої потужності з послугами шиномонтажу, магазином супутніх товарів.

Також звертаємо вашу увагу, що Синевир ‑ третій за чисельністю населений пункт Міжгірського району, який налічує понад 5 тисяч осіб, та за цим показником поступається лише Колочаві (понад 7 тисяч) та районному центру – смт Міжгір’ї (понад 10 тисяч).

Враховуючи наявну у Синевирі інфраструктуру та її можливості Синевир гідний бути центром новоутвореної об’єднаної територіальної громади та має на це повноцінне право.

З огляду на зазначене, ми виступаємо категорично проти розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проекту Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області щодо входження сіл Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради до складу Колочавської об’єднаної територіальної громади із центром у с. Колочава.

У той же час, зважаючи на історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що об’єднують верховинців, дотримуючись принципу добросусідства, ми поважаємо право громади с. Колочава на створення власної об’єднаної територіальної громади та ствердно віримо, що існування у майбутньому двох окремих Синевирської та Колочавської об’єднаних громад забезпечить належний рівень життя їх мешканців та повноцінний розвиток гірських населених пунктів, що входитимуть до їх складу.

Відтак, усвідомлюючи відповідальність перед попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, виражаючи волю Синевирської територіальної громади та її бачення реформи децентраліцізації, одностайно підтримуємо створення окремої Синевирської обєднаної територіальної громади із адміністративним центром у с. Синевир, до якої входитимуть 6 сіл Міжгірського району Закарпатської області, зокрема: Синевирська Поляна, Береги, Загорб, Свобода Синевирсько-Полянської сільської ради та Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради.

 

Синевир, що над Тереблею
05 червня 2019 року

* * * * *

Текст звернення підтриманий депутатами
Синевирської сільської ради 7-го скликання
рішення від 05.06.2019 № 4